kobiety w koszulkach nocnych

Damska koszulka nocna – jak ją wybrać?

Od jakiegoś czasu da się zauważyć wyraźny trend w kwestii damskiej mody, gdy panie, zamiast piżam wolą kłaść się spać w przewiewnych nocnych koszulkach. Jak się jednak okazuje, tak duża popularność tego rodzaju ubrania nie spowodowała wcale tego, że koszula nocna wybierana jest w pełni świadomie i z rozmysłem. Często popełniane są liczne błędy, które powodują, że śpi się w niej po prostu bardzo źle. Na co więc trzeba uważać i jak nie kupić kiepskiego rodzaju modelu?

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Podstawowym zagadnieniem, gdy wybierana jest damska koszulka nocna do spania, jest kwestia rozmiaru. Wiele pań kieruje się w tym wypadku doświadczeniem zdobytym przy kupowaniu zwykłej odzieży do chodzenia w czasie dnia, co oczywiście oznacza spore problemy. Doświadczenie to powoduje, że kupowane są koszulki za ciasne i często nawet o rozmiar za małe. Z tego też powodu komfort spania drastycznie spada.

Koszule nocne damskie tego typu powinny być kupowanie w odwrotny sposób niż zwykłe ubranie, czyli o kilka rozmiarów za duże. Chodzi bowiem o to, aby ciało podczas snu miało możliwie jak najwięcej swobody.

Jakiego materiału nie powinno się wybierać?

Kolejnym bardzo ważnym zagadnieniem, o którym trzeba wiedzieć, gdy dokonuje się w sklepie zakupu koszulki nocnej, jest kwestia materiału, z którego została ona uszyta. Często wiele kobiet kieruje się ceną i kupuje modele tanie. Ich wadą jest to, ze zrobione są z niskiej jakości sztucznego materiału. Nie tylko wygląda on nieco gorzej niż naturalne produkty, lecz co więcej, jest on o wiele bardziej podatny na zniszczenie. Cechy te, co istotne nie są jednak najważniejsze, ponieważ taki sztuczny materiał powoduje, że koszula może stanowić nawet zagrożenie dla ciała podczas snu. Najpewniej nie będzie ona przepuszczała powietrza w odpowiednim stopniu, co oczywiście spowoduje zapacanie się skóry podczas snu i spory dyskomfort. Co jednak ważne, spowodować ona może nawet podrażnienia i reakcje alergiczne, które stanowić już mogą poważne zagrożenie dla zdrowia.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.