Trzy błędy często popełniane podczas wyboru damskich majtek

Choć może się wydawać, że zakup majtek damskich nie jest skomplikowany, bo ponawiamy go przez lata, wiele kobiet przez całe życie zdaje się popełniać te same błędy podczas jego dokonywania. Na co warto zwracać więc szczególną uwagę chcąc być zadowoloną z tego elementu garderoby?

Błąd pierwszy – niewłaściwy rozmiar

Zastanawiając się nad tym, jak wybrać majtki damskie kobiety przeważnie zwracają uwagę na ich fason. Trudno się im dziwić. Przecież nie każdy sprawdzi się jednakowo dobrze w odniesieniu do każdego typu sylwetki. Nie można jednak zapominać także o znaczeniu, jaki ma odpowiedni dobór rozmiaru bielizny. Niekiedy może się wydawać, że majtki o rozmiar mniejsze będą pięknie eksponować pośladki i sprawią, że talia wyda się lepiej zarysowana. Tymczasem, w zdecydowanej większości przypadków, możemy mówić o efekcie odwrotnym od zamierzonego. Majtki w nieodpowiednim rozmiarze rzucają się w oczy nawet pod kilkoma warstwami ubrań, nieprzyjemnie uciskają i grożą problemami dermatologicznymi.

Błąd drugi – zły fason

Jak już wspomniano, nieodpowiedni fason może przynieść wiele szkód właścicielkom bielizny. Majtki damskie możemy podzielić na co najmniej kilka typów, a każdy z nich jest przeznaczony dla pań o konkretnym rodzaju figury. Nawet, jeśli różnice sprawiają wrażenie niewielkich, należy liczyć się z tym, że mogą mieć niekorzystny wpływ na całościowe postrzeganie sylwetki. Na szczęście, mamy do czynienia z błędem, który można łatwo wyeliminować. Nie mając pewności, czy interesujący nas w danej chwili fason jest naprawdę atrakcyjny, warto sięgnąć po figi – majtki, które prezentują się znakomicie bez względu na okoliczności.

Błąd trzeci – niska jakość

Kupując majtki damskie wiele osób obawia się, że kolejna sztuka bielizny może stanowić pewne obciążenie dla domowego budżetu. Częsta jest więc praktyka polegająca na zakupie rozwiązań tanich nawet, jeśli ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Na efekty takiego działania nie trzeba długo czekać. Bielizna niskiej jakości źle się prezentuje, a ponieważ szybko traci swoje właściwości, zmusza do kolejnego zakupu.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.